Zakynthos – plaże

Wyspa Zakynthos słynie z jednych z najlepszych plaż w całej Grecji. Wśród tych plaż wyróżniają się:

Navagio Beach (Shipwreck – wrak statku)

Plaża Navagio jest najbardziej znaną z plaż na Zakynthos. Jest ona położona we wschodniej części wyspy, w pobliżu miejscowości  Anafotiria, a oficjalna nazwa plaży to Agios Georgios. Plaża zawdzięcza swoja nazwę statkowi, który w 1983 roku przewoził nielegalnie papierosy i został wyrzucony na brzeg.

Pozostałości statku znajdują  w środku pięknej piaszczystej plaży, która otoczona jest przez pionowe urwiska skalne, co razem komponuje się w naprawdę imponujący widok. Plaża z wrakiem jest jednym ze znaków rozpoznawczych wyspy. Plaża jest dostępna tylko od strony morze.

Plaża Limni Keriou

Plaża Limni Keriou położona jest w południowej części Zakynthos, w odległości 20km od miasta Zakynthos. Resort wypoczynkowy usytuowany przy plaży należy do mniej popularnych, więc jest to dobre miejsce dla osób szukających bardziej spokojnego miejsca do wypoczynku. Znajduje  się tu też centrum nurkowania, które organizuje podwodne wycieczki, które pozwalają na obserwacje życia morskiej fauny i flory.

Plaża Tsilivi

Plaż Tsilivi jest położona w  odległości 6 km od stolicy wyspy. Plaża ta jest znacznie bardziej popularna, a w okresie letnim jest dość zatłoczona. Spowodowane jest to faktem, że w pobliżu plaży jest dobrze rozwinięta sieć hoteli i innych ośrodków oferujących turystom nocleg i wyżywienia. Jest tu także doskonale rozwinięta infrastruktura pozwalająca na uprawianie sportów wodnych.