Rejsy wycieczkowe po Grecji

Jedną z doskonałych możliwości do dogłębnego zwiedzenia Grecji są rejsy po greckich morzach statkami wycieczkowymi. Dzięki ogromnemu zróżnicowaniu geograficznemu Grecja, oferuje podróżnikom nieograniczone możliwości w  możliwości w dobieraniu tras wycieczek w zależności od indywidaulnych upodobań.  Zaletą podróżowania na statkach wycieczkowych wynika z połączenia możliwości transportu, zakwaterowania i podróżowania z jednoczesną możliwością bezpośredniego kontaktu, poznawania i eksplorowania bogatej greckiej kultury (zarówno starożytnej, jak i nowoczesnej) w każdym porcie do którego zawita statek.

Grecja posiada ponad 15 000 km linni brzegowej oraz ponad 3 tysiące wysp i wysepek. Tak duża różnorodność interesujących miejsc powoduje, że wybór najciekawszej trasy wycieczkowej może być nie lada problemem. W takiej sytuacji pojawia się bardzo często pytanie: “Jakie wyspy czy miejsca należy koniecznie zobaczyć”? Odpowiedź jest jedna : To zależy czego się szuka i oczekuje.

W dzisiejszych czasach, w których dominuje tendencja do standaryzacji usług turystycznych i wszystkie popularne miejsca wycieczkowe wyglądają tak samo to greckie wyspy w znacznej części zachowały swój tradycyjny charakter (oczywiście z wyjątkami najbardziej obleganych kurortów turystycznych). Ze swojej natury społeczności żyjące na poszczególnych wyspach są odizolowane, a więc rozwijają się w odmienny sposób. Każda jest na swój sposób unikalna. Ich krajobraz, zabytki, historia, kuchnia, zwyczaje nadają każdej społeczności specyficzny, niepowtarzalny charakter.

Wielowiekowa historia greckiego żeglarstwa powoduje, że infrastruktura żeglarska w tym kraju jest bardzo dobrze rozwinięta, a pogoda także sprzyja wycieczkowiczom, bowiem w ciągu roku notuje się 290 dni słonecznych. Połączenie tych wszystkich składników powoduje, że Grecja jest jednym z najlepszych miejsc do spędzenia wakacji na statku wycieczkowym.