Odkryj nieznaną Grecję

Grecja jest jednym z najpopularniejszych miejsc odwiedzanych przez turystów z całego świata. Nic dziwnego, na stosunkowo niewielkim obszarze zgromadzone są różnorodne zabytki świadczące o początkach cywilizacji zachodnioeuropejskiej. Dodatkowym magnesem dla nieprzebranych rzesz turystów są dogodne warunki pogodowe, które pozwalają na aktywne spędzanie wypoczynku w Grecji. Niestety, ogromna popularność  Grecji powoduje, że najpopularniejsze i najbardziej “modne” miejsca mogą być tak zatłoczone, że “prawdziwy charakter” Grecji nie będzie widoczny.

wschód słońca nad greckimi wyspami

Oczywiście, w trakcie wczasów w Grecji nie można całkowicie zrezygnować  z zobaczenia zabytków sławnych na cały świat, ale warto zejść ze szlaków ubitych nogami setek tysięcy wczasowiczów i poszukać urokliwych miejsc, w których nie będzie tak ogromnego tłoku.  Poza głównymi szlakami turystycznymi łatwiej się wtopić w lokalną społeczność, przyjrzeć się miejscowym obyczajom, spróbować tradycyjnej greckiej kuchni. W takich mniej popularnych miejscach można obserwować  (i częściowo uczestniczyć) życie mieszkańców w ich naturalnym środowisku, co nie jest do końca możliwe w miejscach o dużym natężeniu ruchu turystycznego.

Jeżeli planujemy wypoczynek na greckich wyspach warto jest rozważyć wybór mniej popularnej wyspy, która może mieć słabiej rozwiniętą infrastrukturę turystyczną, ale za to jest mniej zatłoczona i posiada swój unikalny klimat i niepowtarzalny charakter. Warto jest odpocząć od gwarnych miejsc i w samotności podziwiać wschody  i zachody słońca na Morzu Egejskim czy Jońskim.