Nurkowanie i snorkeling

Jedną z form aktywnego wypoczynku, która może dostarczyć niezapomnianych wrażeń jest eksploracja morskich głębin. W granicach Grecji jest wiele zróżnicowanych akwenów wodnych, co powoduje, że każdy turysta może spróbować obserwować podwodne życie. Greckie morza z krystalicznie czystą wodą i specjalną charakterem są unikalne. Są pełne podwodnych raf, jaskiń, grot,oraz  innych różnorodnych form fauny i flory.

SNORKELING

Najprostszą metodą aktywnej obserwacji podwodnych zjawisk jest snorkeling. Płetwonurek jest wyposażony w specjalną maskę, fajkę (ang.snorkel)- czyli rurkę, która pozwala na oddychanie będąc zanurzonym w wodzie, i płetwy. Taki zestaw pozwala na unoszenie się na powierzchni wody z z wzrokiem skierowanym w głąb wody. Nieskomplikowany sprzęt i łatwość jego użycia powodują, że ta bardzo relaksująca aktywność jest dostępna dla każdego.

Snorkeling w greckich wodach (autor:Joachim S. Müller)
Snorkeling w greckich wodach (autor:Joachim S. Müller)

Greckie wybrzeża są idealnym miejscem do uprawiania snorkelingu z powodu bogactwa i różnorodności podwodnego życia. Pływając z dala od piaszczystych plaż można zaobserwować podwodne jaskinie i inne interesując formy, utworzone długoletnim działaniem prądów wodnych. Podziwiać też można mnóstwo żywych morskich stworzeń.

NURKOWANIE

Bardziej dogłębna eksploracja morskich głębin wymaga już bardziej specjalistycznego sprzętu i większych umiejętności. W Grecji panują doskonałe warunki do nurkowania, jednak ze względu na pewne  obawy władz , które obawiają się poszukiwaczy starożytnych zabytków, można nurkować na określonych obszarach.

Ponadto w trakcie nurkowania należy przestrzegać pewnych zasad:

  • nurkowanie z aparaturą do oddychania możliwe jest od wschodu do zachodu Słońca
  • zabronione jest zabieranie znalezionych przedmiotów zabytkowych. Każde takie znalezisko powinno być zgłoszone do odpowiednich władz lub Policji.
  • zabronione jest łowienie ryb podczas nurkowania z aparatami tlenowymi