Greckie festiwale

Jedną z doskonałych okazji do poznania bogatej greckiej kultury i tradycyjnych zwyczajów lokalnych społeczności jest udział w greckich festiwalach. Te wydarzenia kulturalne i rozrywkowe jest miejscem , w którym można posmakować specjałów greckiej kuchni, posłuchać tradycyjnej muzyki, nauczyć się miejscowych tańców. Słowem, jest to doskonała rozrywka  (a zarazem pouczająca lekcja ) dla całej rodziny. W trakcie takich wydarzeń kulturalnych można nabyć różne przedmioty, wytwarzane przez miejscowych rzemieślników, a także  biżuterię, książki, płyty z tradycyjna muzyką czy przyprawy.  Jeżeli w trakcie wypoczynku nadarzy się okazja do uczestnictwa w takim wydarzeniu, to nie można tego przegapić.

Tradycja doskonałej zabawy wywodzi się ze starożytnej Grecji, kiedy to organizowano uroczystości ku czci ówczesnych bóstw. Dzisiaj większość takich wydarzeń kulturalno – rozrywkowych jest organizowana  przez grecki Kościół Prawosławny. Festiwale w Grecji są zwykle organizowane przez lokalne społeczności greckiego Kościoła Prawosławnego. Grecki Kościół Prawosławny oprócz swojej działalności religijnej, aktywnie uczestniczy w  organizacji kulturalnego życia lokalnych społeczności.

Jedną z głównych atrakcji w takich festiwalach jet mozliwość skosztowania tradycyjnych greckich potraw, które są przygotowywane na podstawie tradycyjnych przepisów przekazywanych z pokolenia na pokolenie. To sprawia, że w każdym regionie Grecji można spróbować miejscowych specjałów.

Kolejną atrakcją dla każdego wczasowicza  jest możliwość podziwiania greckich tradycyjnych tańców. W takcie takich festiwali nie może zabraknąć pokazów tanecznych, prezentowanych przez członków lokalnych społeczności, którzy w ten sposób przyczyniają się do kultywowania greckiej tradycji.  Tym popisom taneczny towarzyszy zwykle lokalny zespól muzyczny, który wykonuje zarówno tradycyjne jak i współczesne utwory muzyczne.

W trakcie takich imprez każdy może nauczyć się podstaw tradycyjnych tańców greckich, gdyż Grecy są z natury niezwykle towarzyscy i zapraszają do wspólnej zabawy. greckie tradycyjne tańce wykonywane są przeważnie przez grupy tancerzy, którzy trzymają się wzajemnie za ręce czy ramiona, także po prostu trzeba naśladować bardziej doświadczonych tancezry.