Agroturystyka w Grecji

W ostatnim okresie czasu w Grecji rozwija się dynamicznie agroturystyka. Ta forma turystyki kładzie nacisk na odmienne aspekty niż turystyka tradycyjna, która przewiduje tylko zwiedzanie najważniejszych i najbardziej znanych zabytków.

Agroturystyka stwarza inne możliwości każdemu turyście. Daje ona sposobność do lepszego poznania i zaznajomienia się z obszarami o charakterze rolniczym, poznanie lokalnych produktów, posmakowanie tradycyjnej kuchni greckiej,  świadkiem codziennego życia greckiego społeczeństwa.

Mały wodospad na Krecie
Mały wodospad na Krecie

Taka forma spędzania wolnego czasu pozwala na  poznanie autentycznej kultury i zwyczajów społeczeństwa prowincjonalnej Grecji. Pozwala gościom na włączenie się do codziennego życia i nawiązywania bliskich kontaktów z mieszkańcami.Podczas takich pobytów istnieje unikalna możliwość nabycia tradycyjnych wyrobów rękodzielniczych.

W trakcie odwiedzin Grecji warto wygospodarować  czas na eksplorację mniej popularnych obszarów turystycznych i poszukać miejsc gdzie można odpocząć w bardziej naturalnych warunkach, a jednocześnie poznać oblicze bardziej prowincjonalnej Grecji.